Skrivet av Linda Åkerlund 2010-03-17 16:36
1. Emma Andersson Sköldinge IF 5.28
2. Ida Andersson Katrineholm 5.58
3. Matilda Pettersson Bie GoIF 6.12
4. Mikaela Augustsson Bie GoIF 6.50
5. Alma Enroth Bie GoIF 6.51
6. Madeleine Ståhl Bie GoIF 7.35
7. Klara Lauridsen Sköldinge IF 7.58
8. Amelie Kristoffersson Bie GoIF 8.02
9. Elsa Karlsson Forssa IK 8.03
10. Ellen Peterzen Sköldinge IF 8.30
11. Kajsa Cervin Bie GoIF 8.32
13. Emma Nilsson Katrineholm 8.40
13. Julia Kristoffersson Bie GoIF 9.56
14. Clara Persson 10.44
15. Hedda Ziden Forssa IK 11.15
Resultat klass 2 Pojkar f 00- 0,9 km
1. Emil Malmberg Flens FS 5.05
2. Simon Michele Flens FS 5.09
3. William Carlsson Katrineholms SK 5.10
4. Pelle Berglund Bie GoIF 5.26
5. Ludvig Haraldsson Bie GoIF 5.57
6. Lucas Johansson Floda IF 6.10
7. Klas Frykman Floda IF 6.22
8. Anton Halvarsson Bie GoIF 6.31
9. Albin Malmberg Flens FS 6.38
10. Marcus Meinhold Julita GoIF 6.47
11. Axel Cervin Bie GoIF 7.23
12. Edwin Olausson Bie GoIF 7.24
13. Lukas Sundström Katrineholm 8.21
14. Carl Liljencrantz Julita 9.22
15. Oskar Fundberg Bie GoIF 9.46
16. Filip Fundberg Bie GoIF 10.10
Resultat klass 3 Flickor f 98-99 1,3 km
1. Louise Svensson Flens FS 5.33
2. Linn Lauridsen Sköldinge IF 5.36
3. Linn Andersson Floda IF 6.56
4. Emma Gyllståhl Bie GoIF 7.05
5. Madelene Augustsson Bie GoIF 7.21
6. Emelie Pettersson Bie GoIF 8.12
7. Elin Nilsson Katrineholm 9.23
8. Johanna Andersson Bie GoIF 9.25
Resultat klass 4 Pojkar f 98-99 1,3 km
1. Daniel Andersson Bie GoIF 5.27
2. Albin Knutsson Optimalhus 5.44
3. Jakob Andersson Sköldinge IF 5.45
4. Axel Lindkvist Sköldinge IF 6.15
5. Arvid Karlsson Forssa IK 6.18
6. Pelle Nyberg Bie GoIF 6.23
7. Hugo Berglund Bie GoIF 6.28
Resultat klass 5 Flickor f 96-97 2,2 km
1. Matilda Björklund Flens FS 9.56
2. Nora Alashiri Flens FS 10.23
3. Alicia Lundh Katrineholms SK Friidrott 10.24
4. Sara Eberholm Flens FS 10.25
5. Beatrice Karlsson Katrineholms SK Friidrott 10.56
6. Malin Andersson Bie GoIF 11.40
7. Moa Ståhl Bie GoIF 17.59
Resultat klass 6 Pojkar f 96-97 2,2 km
1. Martin Björnsson Sköldinge IF 9.05
2. Gustav Wetterstedt Sköldinge IF 9.45
3. Olle Nyberg Bie GoIF 11.36
4. Oliver Olausson Sköldinge IF 12.25
Resultat klass 7 Flickor f 94-95 2,2 km
1. Jacqueline Karlsson Katrineholms SK Friidrott 11.24
Resultat klass 8 Pojkar f 94-95 2,2 km
1. Jimmy Nordgren Sköldinge IF 10.47
2. Markus Rydén Floda IF 11.08
3. Nils Frykman Floda IF 11.09
4. Krister Andersson Floda IF 12.52
5. Sebastian Johansson Floda IF 12.53
Resultat klass 9 Damer 5 km
1. Freja Calissendorf Sköldinge IF 20.11
2. Anette Andersson Bie GoIF 22.56
3. Tina Pettersson Katrineholm 23.37
4. Gunilla Nordgren Sköldinge IF 24.57
5. Emma Sjölin Flens FS 25.49
6. Sara Andersson Sköldinge IF 26.55
7. Anna Jerlström 29.39
8. Mia Dahlqvist Sköldinge IF 35.25
9. Marie Aspfors Flens GF 35.26
10. Josefine Jerlström Sköldinge IF 38.03
11. Caroline Örsbrink Bie GoIF 38.58
Resultat klass 10 Herrar 5 km
1. Johan Borehall Sköldinge IF 19.26
2. Tommy Karlsson Forssa IK 19.42
3. Martin Björnsson Sköldinge IF 19.51
4. Emil Laurell Bie GoIF 19.57
5. Emil Pettersson Bie GoIF 20.32
6. Magnus Rydén Floda IF 22.02
7. Jörgen Björnsson Sköldinge IF 22.33
8. Mogens Lauridsen Sköldinge IF 23.01
9. Per Ivarsson Bie GoIF 27.02
10. Marcus Peterzen Katrineholm 27.43
11. Leevi Holvisalo Bie GoIF 27.59
12. Jimmy Nordgren Sköldinge IF 28.49
13. Bertil Peterzén Åtorp Lundsjö 29.39
Resultat klass 11 Damer 10 km
1. Anette Buskas Sköldinge IF 49.14
2. Eva Frykman Floda IF 53.03
3. Anna Söderlind jogg.se 56.36
Resultat klass 12 Herrar 10 km
1. Dan Bäck Kumla SF 38.04
2. Patrik Karlsson Katrineholm 39.07
3. Erik Johansson Sköldinge IF 39.37
4. Gustav Claeson Bie GoIF 41.23
5. Pontus Buskas Sköldinge IF 41.53
6. Jonas Gustafsson Herostratos Magnater 44.47
7. Bengt Gunnarsson Julita GoIF 45.19
8. Lennart Buskas Sköldinge IF 46.13
9. Stefan Pettersson Julita GoIF 46.28
10. Jonas Claeson Bie GoIF 46.36
11. John Lindeberg 48.00
12. Daniel Frykman Floda IF 48.46
13. Andreas Andersson Sköldinge IF 49.06
14. Johan Eriksson Bie GoIF 52.07
15. Lennart Andersson Bie GoIF 56.37
Resultat klass 13 Damer D50 5 km
1. Britt Karlsson Sköldinge IF 27.33
2. Barbro Dävelid VSM Energi 27.37
3. Aina Andersson Sköldinge IF 27.46
Resultat klass 14 Herrar H50 5 km
1. Dan Rydén Hagalund 22.12
2. Leif Karlsson Sköldinge IF 22.50
3. Ingemar Larsson Baggetorps IF 23.58
Resultat klass 15 Damer D50 10 km
1. Yvonne Nyberg Bie GoIF 48.27
Resultat klass 16 Herrar H50 10 km
1. Rolf Österberg Baggetorps IF 49.49
2. Kjell Dävelid Katrineholm 54.32