2014
Resultat klass 0 | Knatte | 0,7 km | Starttid | 10:45:11 | |
Placering | Nr | Namn | Klubb | Mål | Tid |
1 | 408 | Ebba Österberg -09 | Talltullen LF | 10:48:55 | 00:03:44 |
2 | 271 | Alexander Lagmyr -09 | Bie GoIF | 10:49:02 | 00:03:51 |
3 | 206 | Arvid Lindahl -10 | Bie GoIF | 10:49:24 | 00:04:13 |
4 | 291 | Elton Magnell -10 | Katrineholms OK | 10:49:25 | 00:04:14 |
5 | 300 | Maja Sevelin -10 | KSK Friidrott | 10:49:28 | 00:04:17 |
6 | 416 | Wilma Andersson -09 | Bie GoIF | 10:49:41 | 00:04:30 |
7 | 205 | Edvin Skog -10 | 10:49:47 | 00:04:36 | |
7 | 276 | Tova Plantin Pontén -09 | Marmorbyn Runners | 10:49:47 | 00:04:36 |
9 | 200 | Oscar Andersson -09 | Sköldinge IF | 10:50:31 | 00:05:20 |
10 | 273 | Alfred Skoog-Skånbeck -11 | Bie | 10:50:40 | 00:05:29 |
11 | 286 | Irma Siverskog -10 | Sköldinge IF | 10:50:47 | 00:05:36 |
12 | 202 | Filippa Bodin Dahlberg -09 | Sköldinge IF | 10:50:48 | 00:05:37 |
13 | 201 | Anton Widén -10 | 10:50:49 | 00:05:38 | |
13 | 204 | Harald Brusman Ritzén -09 | Bie GoIF | 10:50:49 | 00:05:38 |
13 | 298 | Saga Widén -10 | Bie GoIF | 10:50:49 | 00:05:38 |
16 | 275 | Andjela Eriksson -09 | 10:51:05 | 00:05:54 | |
17 | 404 | Charlie Hjerteblom -09 | 10:51:10 | 00:05:59 | |
18 | 287 | Meja Jonasson -09 | 10:51:26 | 00:06:15 | |
19 | 208 | Maja Frölund -10 | 10:51:39 | 00:06:28 | |
20 | 424 | Svea Kvarnström -10 | Bie GoIF | 10:51:42 | 00:06:31 |
21 | 414 | Elis Sigurdsson -11 | 10:51:46 | 00:06:35 | |
22 | 203 | Thelma Björnqvist -10 | BSK | 10:51:51 | 00:06:40 |
23 | 427 | Lily Newton -11 | 10:52:25 | 00:07:14 | |
24 | 292 | Theo Jensen -11 | Team Forssjö | 10:52:41 | 00:07:30 |
25 | 290 | Elvin Magnell -11 | Katrineholms OK | 10:53:45 | 00:08:34 |
26 | 293 | Hedda Olsson -10 | Team Forssjö | 10:55:28 | 00:10:17 |
Resultat Klass 1 | Flickor 07-08 | 0,9 km | Starttid: | 10:58:47 | |
Placering | Nr | Namn | Klubb | Mål | Tid |
1 | 279 | Ebba Fundberg -07 | Råby Rekarne | 11:04:23 | 00:05:36 |
2 | 210 | Maria Ejdvinsson -07 | Bie Fotboll | 11:04:26 | 00:05:39 |
3 | 211 | Elsa Lindahl -07 | Bie GoIF | 11:04:30 | 00:05:43 |
4 | 277 | Engla Plantin Pontén -07 | Marmorbyn Runners | 11:04:33 | 00:05:46 |
5 | 413 | Alice Landström -07 | Hedlunds Glas | 11:04:39 | 00:05:52 |
6 | 421 | Mira Marton -07 | 11:04:42 | 00:05:55 | |
7 | 289 | Elma Magnell -08 | Katrineholms OK | 11:05:04 | 00:06:17 |
8 | 299 | Hilma Sevelin -07 | KSK Friidrott | 11:05:15 | 00:06:28 |
9 | 272 | Melina Lagmyr -07 | Bie GoiF | 11:05:31 | 00:06:44 |
10 | 278 | Elsa Fundberg -08 | Bie GoIF | 11:06:02 | 00:07:15 |
11 | 209 | Alice Lönn -08 | Skebokvarn | 11:06:18 | 00:07:31 |
12 | 212 | Lova Kjellander -08 | Linas Mat | 11:06:34 | 00:07:47 |
13 | 428 | Lea Newton -08 | 11:06:34 | 00:07:47 | |
Resultat Klass 2 | Pojkar 07-08 | 0,9 km | Starttid | 10:58:47 | |
Placering | Nr | Namn | Klubb | Mål | Tid |
1 | 412 | Emil Sundström -07 | KSK Fotboll | 11:03:33 | 00:04:46 |
2 | 215 | Anton Isaksson -07 | Bie GoIF | 11:03:37 | 00:04:50 |
3 | 285 | August Siverskog -10 | Sköldinge IF | 11:04:57 | 00:06:10 |
4 | 214 | Arvid Skog -08 | 11:05:12 | 00:06:25 | |
5 | 405 | Mandus Hjerteblom -08 | 11:05:44 | 00:06:57 | |
6 | 213 | Erik Widén -08 | 11:06:15 | 00:07:28 | |
7 | 419 | Charlie Pettersson -08 | KMCC | 11:06:47 | 00:08:00 |
Resultat Klass 3 | Flickor 05-06 | 1,3 km | Starttid: | 11:13:38 | |
Placering | Nr | Namn | Klubb | Mål | Tid |
1 | 433 | Ida Nordskott -05 | Broby GoIF | 11:19:46 | 00:06:08 |
2 | 410 | Ellen wirlén -05 | DFK | 11:19:50 | 00:06:12 |
3 | 403 | Felicia Persson -06 | KSK Friidrott | 11:19:51 | 00:06:13 |
4 | 216 | Tyra Skoog -06 | 11:19:53 | 00:06:15 | |
5 | 422 | Ella Marton -05 | 11:20:22 | 00:06:44 | |
6 | 420 | Klara Eriksson -05 | Bie GoIF | 11:20:28 | 00:06:50 |
7 | 407 | Lisa Österberg -06 | Talltullens LF | 11:20:40 | 00:07:02 |
8 | 297 | Julia Jansson -05 | Team Stensvägen | 11:20:59 | 00:07:21 |
Resultat Klass 4 | Pojkar 05-06 | 1,3 km | Starttid: | 11:13:38 | |
Placering | Nr | Namn | Klubb | Mål | Tid |
1 | 401 | Sven Lundevaller -06 | KSK Fotboll | 11:19:00 | 00:05:22 |
2 | 222 | Rubin Björnqvist -05 | KSK Friidrott | 11:19:09 | 00:05:31 |
3 | 221 | Adam Persson -06 | KSK Friidrott | 11:19:10 | 00:05:32 |
4 | 274 | Lukas Odermatt -05 | Team Stensvägen | 11:19:14 | 00:05:36 |
5 | 218 | Wille Fransson -06 | Bie GoIF | 11:20:21 | 00:06:43 |
6 | 431 | Viktor Jonsson -06 | 11:20:23 | 00:06:45 | |
7 | 219 | Gustaf Karlsson -05 | Bie GoIF | 11:20:25 | 00:06:47 |
8 | 280 | Isak Andersson -06 | Sköldinge IF | 11:20:27 | 00:06:49 |
9 | 406 | Wilhelm Korhonen -05 | 11:20:29 | 00:06:51 | |
10 | 225 | Gabriel Sjöblom -06 | Bie GoIF | 11:20:50 | 00:07:12 |
11 | 415 | Hugo Andersson -05 | 11:20:51 | 00:07:13 | |
12 | 217 | Kevin Bjerke -06 | Bie GoIF | 11:20:56 | 00:07:18 |
13 | 224 | Gunnar Brusman Ritzén -06 | Bie GoIF | 11:21:26 | 00:07:48 |
14 | 226 | Varij Bonde -06 | 11:21:28 | 00:07:50 | |
15 | 220 | Gustav Karlsson -06 | Bie GoIF | 11:23:03 | 00:09:25 |
16 | 434 | Erik Bergström -05 | Broby GoIF | 11:23:12 | 00:09:34 |
Resultat klass 5 | Flickor 03-04 | 2,2 km | Starttid: | 11:27:20 | |
Placering | Nr | Namn | Klubb | Mål | Tid |
1 | 228 | Victoria Nilsson -03 | NGoIF | 11:38:55 | 00:11:35 |
2 | 227 | Lisa Persson -04 | KSK Friidrott | 11:39:32 | 00:12:12 |
3 | 423 | Lina Marton -03 | 11:39:49 | 00:12:29 | |
4 | 402 | Natalie Persson -03 | KSK Friidrott | 11:41:49 | 00:14:29 |
5 | 283 | Julia Kristoffersson -04 | Bie GoIF | 11:42:20 | 00:15:00 |
Resultat klass 6 | Pojkar 03-04 | 2,2 km | Starttid: | 11:27:20 | |
Placering | Nr | Namn | Klubb | Mål | Tid |
1 | 232 | Axel Isaksson -04 | Bie GoIF | 11:38:17 | 00:10:57 |
2 | 440 | Alvin Hermansson-Norén -04 | 11:38:31 | 00:11:11 | |
3 | 229 | Olle Ekholm -03 | Julita GoIF | 11:38:51 | 00:11:31 |
4 | 233 | Oskar Fundberg -04 | Bie GoIF | 11:39:01 | 00:11:41 |
5 | 230 | David Zingmark -03 | Katrineholmsgymnasterna | 11:39:11 | 00:11:51 |
6 | 231 | Calle Bergelin -04 | Elmontage AB | 11:39:33 | 00:12:13 |
Resultat Klass 7 | Flickor 01-02 | 2,2 km | Starttid: | 11:27:20 | |
Placering | Nr | Namn | Klubb | Mål | Tid |
1 | 235 | Adela Zingmark -01 | Katrineholmsgymnasterna | 11:39:02 | 00:11:42 |
2 | 234 | Felicia Lundström -02 | 11:43:31 | 00:16:11 | |
Resultat Klass 8 | Pojkar 01-02 | 2,2 km | Starttid: | 11:27:20 | |
Placering | Nr | Namn | Klubb | Mål | Tid |
1 | 436 | Axel Cervin -02 | Djulönäs IF | 11:36:53 | 00:09:33 |
2 | 450 | Klas Frykman -02 | Floda IF | 11:37:11 | 00:09:51 |
3 | 288 | Kevin Jonasson -01 | Sköldinge IF | 11:37:53 | 00:10:33 |
4 | 296 | Hugo Jansson -02 | Team Stensvägen | 11:40:50 | 00:13:30 |
Resultat Klass 9 | Dam | 5 km | Starttid: | 12:15:59 | |
Placering | Nr | Namn | Klubb | Mål | Tid |
1 | 242 | Malin Engström -87 | Sköldinge IF | 12:39:50 | 00:23:51 |
2 | 467 | Sofia Ljungberg -90 | Katrineholm | 12:40:56 | 00:24:57 |
3 | 476 | Kajsa Cervin -04 | Djulönäs IF | 12:41:35 | 00:25:36 |
4 | 441 | Carolin Peersson -75 | 12:41:43 | 00:25:44 | |
5 | 411 | Susanna Yderbo -72 | Bie GoIF | 12:42:37 | 00:26:38 |
6 | 238 | Linda Nyberg -80 | 12:42:38 | 00:26:39 | |
7 | 243 | Viktoria Åberg Löfvenborg -86 | 12:44:37 | 00:28:38 | |
8 | 426 | Sara Plantin Pontén -82 | Marmorbyns Runners | 12:44:39 | 00:28:40 |
9 | 451 | Eva Frykman -68 | Floda IF | 12:45:29 | 00:29:30 |
10 | 446 | Erika Wall -89 | 12:45:44 | 00:29:45 | |
11 | 241 | Tone Jansson -88 | 12:46:19 | 00:30:20 | |
12 | 458 | Carina Elfving -73 | Elfvings | 12:46:25 | 00:30:26 |
13 | 244 | Johanna Frölund -83 | 12:48:22 | 00:32:23 | |
14 | 425 | Linda H Eriksson -76 | Ladies Circle | 12:50:33 | 00:34:34 |
15 | 429 | Camilla Hellberg -92 | 12:50:47 | 00:34:48 | |
16 | 237 | Frida Haglind -97 | Vingåker | 12:58:49 | 00:42:50 |
240 | Lovisa Åberg Löfvenborg -94 | DNF | - | ||
Resultat Klass 10 | Herr | 5 km | Starttid: | 12:15:59 | |
Placering | Nr | Namn | Klubb | Mål | Tid |
1 | 281 | Jakob Andersson -98 | Sköldinge IF | 12:36:22 | 00:20:23 |
1 | 456 | Branislav Pavic -79 | AK "Sloboda" | 12:36:22 | 00:20:23 |
3 | 473 | Niclas Odermatt -70 | Team Stensvägen | 12:36:47 | 00:20:48 |
4 | 464 | Oskar Ejdvinsson -02 | Sköldinge IF | 12:39:02 | 00:23:03 |
5 | 459 | Leo Elfving -02 | KSK Fotboll | 12:46:03 | 00:30:04 |
6 | 463 | Didrik Ejdwinsson -77 | 12:46:24 | 00:30:25 | |
7 | 245 | Leif Lundström -65 | 12:48:18 | 00:32:19 | |
Resultat Klass 11 | Dam D50 | 5 km | Starttid: | 12:15:59 | |
Placering | Nr | Namn | Klubb | Mål | Tid |
1 | 448 | Annbritt Wall -58 | 12:46:58 | 00:30:59 | |
2 | 246 | Yvonne Lundström -63 | 13:14:11 | 00:58:12 | |
Resultat Klass 12 | Herr H50 | 5 km | Starttid: | 12:15:59 | |
Placering | Nr | Namn | Klubb | Mål | Tid |
1 | 443 | Jonas Claesson -60 | Bie GoIF | 12:39:57 | 00:23:58 |
2 | 449 | Daniel Frykman -63 | Floda IF | 12:44:44 | 00:28:45 |
3 | 247 | Mats Haglind -63 | Vingåker | 12:50:31 | 00:34:32 |
4 | 447 | Mats Wall -59 | 12:52:02 | 00:36:03 | |
5 | 452 | Hans Bohman -55 | Bodycote | 12:53:34 | 00:37:35 |
Resultat Klass 14 | Herr H60 | 5 km | Starttid: | 12:15:59 | |
Placering | Nr | Namn | Klubb | Mål | Tid |
1 | 430 | Rolf Österberg -45 | Baggetorps IF | 12:42:23 | 00:26:24 |
Resultat Klass 15 | Dam | 10 km | Starttid: | 12:26:15 | |
Placering | Nr | Namn | Klubb | Mål | Tid |
1 | 284 | Marie Sandberg -81 | Sköldinge IF | 13:08:42 | 00:42:27 |
2 | 455 | Åsa Karlsson -69 | Sköldinge IF | 13:15:00 | 00:48:45 |
3 | 438 | Lisa Sund -73 | 13:15:37 | 00:49:22 | |
4 | 409 | Annelie Österberg -74 | Talltullens IF | 13:18:31 | 00:52:16 |
5 | 251 | Lillan Engärde -66 | 13:20:05 | 00:53:50 | |
6 | 294 | Johanna Stenberg -79 | Team Stensvägen | 13:21:31 | 00:55:16 |
7 | 435 | Serine Nordskott -76 | Broby GoIF | 13:22:28 | 00:56:13 |
8 | 249 | Jessica Zingmark-69 | Katrineholm | 13:23:30 | 00:57:15 |
9 | 417 | Kerstin Andersson -74 | Team Stensvägen | 13:28:06 | 01:01:51 |
10 | 444 | Jaana Olsson -71 | 13:28:08 | 01:01:53 | |
11 | 250 | Josefin Nässlander -84 | Fam.Nässlander | 13:38:07 | 01:11:52 |
Resultat Klass 16 | Herr | 10 km | Starttid: | 12:26:15 | |
Placering | Nr | Namn | Klubb | Mål | Tid |
1 | 460 | Dan Bäck -75 | Kumla SF | 13:03:53 | 00:37:38 |
2 | 260 | Lars Emanuelsson -74 | AXA Katrineholm | 13:04:45 | 00:38:30 |
3 | 265 | Erik Johansson -90 | Katrineholm | 13:05:35 | 00:39:20 |
4 | 453 | Tobias Rosén -79 | Broby GoIF | 13:06:19 | 00:40:04 |
5 | 262 | Gulled Muhamed Ali -93 | Flens FS | 13:08:13 | 00:41:58 |
6 | 253 | Johan Borehall -86 | Sköldinge IF | 13:08:16 | 00:42:01 |
7 | 468 | Pontus Buskas -90 | Sköldinge IF | 13:08:30 | 00:42:15 |
8 | 266 | Mikael Kjellander -83 | Linas Mat | 13:09:53 | 00:43:38 |
9 | 264 | Martin Adamsson -87 | Nåjdens FK | 13:10:08 | 00:43:53 |
10 | 465 | Daniel Eriksson -78 | Julita GoIF/D.E.HÄLSA | 13:10:50 | 00:44:35 |
11 | 469 | Tommy Karlsson -71 | Forssa IK | 13:11:04 | 00:44:49 |
12 | 256 | Niklas Dahlberg -82 | Sköldinge IF | 13:11:54 | 00:45:39 |
13 | 461 | Magnus Carneling -72 | Forssa IK | 13:12:57 | 00:46:42 |
14 | 445 | Erik Liljencrantz -68 | Julita | 13:13:52 | 00:47:37 |
15 | 252 | Martin Lindberg -91 | 13:15:22 | 00:49:07 | |
16 | 263 | David Svensson -73 | 13:15:31 | 00:49:16 | |
17 | 258 | Anders Bergelin -72 | Elmontage AB | 13:15:42 | 00:49:27 |
18 | 437 | Andreas Cervin -72 | Djulönäs IF | 13:15:44 | 00:49:29 |
19 | 472 | Mats Wangenfors -65 | Linderoths | 13:17:22 | 00:51:07 |
20 | 475 | Magnus Österberg -72 | Talltullen | 13:18:20 | 00:52:05 |
21 | 474 | fredrik Ankarstrand -89 | Broby GoIF | 13:18:51 | 00:52:36 |
22 | 257 | Christoffer L Björnqvist -84 | Broby Skidor | 13:18:55 | 00:52:40 |
23 | 418 | Johan Eriksson -66 | Broby GoIF | 13:19:00 | 00:52:45 |
24 | 267 | Tom Blixt -76 | 13:19:12 | 00:52:57 | |
25 | 462 | Christoffer Talvis -85 | Team #Korm | 13:21:30 | 00:55:15 |
26 | 255 | Mattias Andersson -71 | Sköldinge IF | 13:21:51 | 00:55:36 |
27 | 432 | Johan Nordskott -70 | Broby GoIF | 13:22:29 | 00:56:14 |
28 | 282 | Marcus Anderson -68 | Sköldinge IF | 13:22:42 | 00:56:27 |
29 | 261 | Hans Söderberg -70 | ICA Maxi Katrineholm | 13:22:58 | 00:56:43 |
30 | 442 | Klas Elf -74 | 13:23:54 | 00:57:39 | |
31 | 295 | Marcus Jansson -75 | Team Stensvägen | 13:24:51 | 00:58:36 |
32 | 439 | Tomas Hermansson-Norén -73 | 13:26:53 | 01:00:38 | |
33 | 254 | Mattias Zingmark -73 | Katrineholm | 13:27:18 | 01:01:03 |
34 | 259 | Kenny Nässlander -91 | Fam.Nässlander | 13:37:52 | 01:11:37 |
Resultat Klass 17 | Dam D50 | 10 km | Starttid: | 12:26:15 | |
Placering | Nr | Namn | Klubb | Mål | Tid |
1 | 268 | Lena Brandheim -63 | 13:26:32 | 01:00:17 | |
2 | 466 | Annika Abrahamsson -63 | 13:35:26 | 01:09:11 | |
Resultat Klass 18 | Herr H50 | 10 km | Starttid: | 12:26:15 | |
Placering | Nr | Namn | Klubb | Mål | Tid |
1 | 471 | Janne Lundgren -59 | 13:18:55 | 00:52:40 | |
2 | 270 | Hans Adamsson -59 | Nåjdens FK | 13:23:37 | 00:57:22 |
3 | 269 | Johan Liw -62 | 13:25:23 | 00:59:08 | |
4 | 470 | Jan Elmhag -59 | Adoxa | 13:27:49 | 01:01:34 |
Resultat Klass 20 | Herrar H60 | 10 km | Starttid: | 12:26:15 | |
Placering | Nr | Namn | Klubb | Mål | Tid |
1 | 457 | Tomas Granquist -51 | Grytsta | 13:31:43 | 01:05:28 |
2 | 454 | Anders Granquist -49 | Katrineholm | 13:39:38 | 01:13:23 |